Diplomatický idiotizmus EÚ vo vzťahu k Rusku. Prečo Rusko ohrozuje EÚ.

23. februára 2021, peko, Nezaradené

Západné mocenské  „špičky“ boli zvyknuté, že si môžu voči Rusku dovoľovať čokoľvek, organizovať prevraty a provokácie pod falošnou zástavou (Ukrajina, Skripaľovci, Bielorusko, Náhorný Karabach, Navaľnyj, ….), priamo zasahovať do vnútorných záležitostí organizovaním protivládnych protestov, cítiac, že v ruskej vlastizradnej oligarchii a nimi štedro dotovanej piatej kolóny majú oporu, cez ktorú môžu vyvíjať sústavný nátlak či organizovať štátny prevrat. 

A zrazu, prišiel na psa mráz. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell prišiel do Moskvy s posolstvom a vyhrážkami, že ak Rusko neprepustí z väzenia vlastizradcu Navaľného a nebude počúvať, čo mu EÚ nariaďuje, tak bude zle, prídu ďalšie sankcie a ďalší stupňujúci sa tlak.

Nečakal, akej nepríjemnej reakcie sa od Sergeja Lavrova dočká. Ten sa ho spýtal, kto je on, že si takto dovoľuje útočiť a udelil mu niekoľko lekcií zo slušného správania. Lavrov zahlásil, že ak sa EÚ nebude správať ako seriózny partner a neprestane zasahovať do vnútorných záležitosti, Rusko preruší s ňou všetky formy kontaktov a spolupráce, dokonca je ochotné zastaviť aj dodávky plynu. Lavrov Borrella vyškolil ako malého žiačika, a ten so sklopenými ušami odišiel bez toho, žeby dosiahol čokoľvek z toho, s čím prišiel. Samozrejme, za svoje fiasko zožal ostrú kritiku, že vraj sa nedostatočne pripravil na rokovanie. Títo kritici si však neuvedomujú, že uspieť v princípe nemohol, lebo vlak, na ktorý stavila EÚ, už dávno odišiel. Rusko názorne predemonštrovalo, že je už suverénnou veľmocou, voči ktorej si hocikto už hocičo dovoľovať nemôže a nesmie.

Čo teraz? Čo spraviť, aby sme sa Rusku za tuto nepríjemnú lekciu pomstili? Čím viac hlúpych hláv dokopy, tým väčšiu sprostosť vymyslia. I zišli sa ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ, aby „popremýšľali“. A čo vyhútali? Že uvalia sankcie (zakážu vstup do EÚ) na zopár vysokopostavených predstaviteľov v ruskej administrácii a Josep Borrell dostal za úlohu (trest) ich vytipovať. Rusko už avizovalo adekvátnu recipročnú odpoveď. Nuž, uvidíme, aká bude.  

Zločinné monštrum EÚ nastoľujúce fašistickú totalitu a uskutočňujúce genocídu pôvodného obyvateľstva sa otriasa vo svojich základoch. Rýchlo upadá, lebo stavilo na primitivizmus, na zvrátené ideológie sociálneho inžinierstva (LGBTI, gender, multikulturalizmus). Oprávnene sa obáva, že ho Rusko ohrozuje. Ohrozuje ho tým, že si už nenechá od EÚ brnkať po nose, že nedovolí, aby cez vyvolanie štátneho prevratu alebo občianskej vojny za pomoci piatej kolóny a domácej vlastizradnej liberálnej oligarchie sa dostali k moci tí, čo umožnia Západu ovládnuť Rusko a rabovať jeho surovinové bohatstvo. Ohrozuje ho tým, že na rozdiel od EÚ, ktorá stavila na primitivizmus a zvrátené (vraj európske a západné) hodnoty, Rusko stavilo na vzdelanie a tradičné ľudské hodnoty. Vďaka svojej hlúposti sa EÚ rúti do priepasti a Rusko kráča smelo vpred.   

Áno, Rusko bude víťazom, lebo razantne nastúpilo na cestu formovania novej spravodlivej sociálnej organizácie spoločnosti. Rusko rozloží monštrum EÚ aj tým, že už ho nepokladá za partnera a bude rozvíjať vzájomne výhodné vzťahy len na bilaterálnej báze s jednotlivými štátmi. Víťazmi budú tí, čo najskôr nastúpia na vlak rozvoja vzájomnej hospodárskej spolupráce s Ruskom, ktoré predstavuje obrovské príležitostí a perspektívy vďaka svojmu neobmedzenému trhu.  Brániť prenikať slovenskej podnikateľskej sfére na ruské trhy je vlastizradou, poškodzujúcou národnoštátne záujmy Slovenska.

V Rusku stále horí plamienok nádeje duchovnej obrody ľudstva, ktorý už na Západe vďaka diabolskému liberalizmu dávno zhasol. Rusko preberá do svojich rúk kormidlo civilizačného smerovania, čo predstavuje nádej na záchranu civilizácie rútiacej sa do priepasti.

Túto nádej premeňme na realitu aj my, ktorým záleží na osude Slovenska a jeho budúcej prosperite, ako je to uvedené v Programovom manifeste HZaPS:

https://longinus78.webnode.sk/manifest/

Môžete sa k nám pripojiť zaslaním prostého súhlasu na obcaniasr@tutanota.com

Ing. Peter Kohút, CSc.