Založ si blog

Diplomatický idiotizmus EÚ vo vzťahu k Rusku. Prečo Rusko ohrozuje EÚ.

Západné mocenské  „špičky“ boli zvyknuté, že si môžu voči Rusku dovoľovať čokoľvek, organizovať prevraty a provokácie pod falošnou zástavou (Ukrajina, Skripaľovci, Bielorusko, Náhorný Karabach, Navaľnyj, ….), priamo zasahovať do vnútorných záležitostí organizovaním protivládnych protestov, cítiac, že v ruskej vlastizradnej oligarchii a nimi štedro dotovanej piatej kolóny majú oporu, cez ktorú môžu vyvíjať sústavný nátlak či organizovať štátny prevrat. 

A zrazu, prišiel na psa mráz. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell prišiel do Moskvy s posolstvom a vyhrážkami, že ak Rusko neprepustí z väzenia vlastizradcu Navaľného a nebude počúvať, čo mu EÚ nariaďuje, tak bude zle, prídu ďalšie sankcie a ďalší stupňujúci sa tlak.

Nečakal, akej nepríjemnej reakcie sa od Sergeja Lavrova dočká. Ten sa ho spýtal, kto je on, že si takto dovoľuje útočiť a udelil mu niekoľko lekcií zo slušného správania. Lavrov zahlásil, že ak sa EÚ nebude správať ako seriózny partner a neprestane zasahovať do vnútorných záležitosti, Rusko preruší s ňou všetky formy kontaktov a spolupráce, dokonca je ochotné zastaviť aj dodávky plynu. Lavrov Borrella vyškolil ako malého žiačika, a ten so sklopenými ušami odišiel bez toho, žeby dosiahol čokoľvek z toho, s čím prišiel. Samozrejme, za svoje fiasko zožal ostrú kritiku, že vraj sa nedostatočne pripravil na rokovanie. Títo kritici si však neuvedomujú, že uspieť v princípe nemohol, lebo vlak, na ktorý stavila EÚ, už dávno odišiel. Rusko názorne predemonštrovalo, že je už suverénnou veľmocou, voči ktorej si hocikto už hocičo dovoľovať nemôže a nesmie.

Čo teraz? Čo spraviť, aby sme sa Rusku za tuto nepríjemnú lekciu pomstili? Čím viac hlúpych hláv dokopy, tým väčšiu sprostosť vymyslia. I zišli sa ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ, aby „popremýšľali“. A čo vyhútali? Že uvalia sankcie (zakážu vstup do EÚ) na zopár vysokopostavených predstaviteľov v ruskej administrácii a Josep Borrell dostal za úlohu (trest) ich vytipovať. Rusko už avizovalo adekvátnu recipročnú odpoveď. Nuž, uvidíme, aká bude.  

Zločinné monštrum EÚ nastoľujúce fašistickú totalitu a uskutočňujúce genocídu pôvodného obyvateľstva sa otriasa vo svojich základoch. Rýchlo upadá, lebo stavilo na primitivizmus, na zvrátené ideológie sociálneho inžinierstva (LGBTI, gender, multikulturalizmus). Oprávnene sa obáva, že ho Rusko ohrozuje. Ohrozuje ho tým, že si už nenechá od EÚ brnkať po nose, že nedovolí, aby cez vyvolanie štátneho prevratu alebo občianskej vojny za pomoci piatej kolóny a domácej vlastizradnej liberálnej oligarchie sa dostali k moci tí, čo umožnia Západu ovládnuť Rusko a rabovať jeho surovinové bohatstvo. Ohrozuje ho tým, že na rozdiel od EÚ, ktorá stavila na primitivizmus a zvrátené (vraj európske a západné) hodnoty, Rusko stavilo na vzdelanie a tradičné ľudské hodnoty. Vďaka svojej hlúposti sa EÚ rúti do priepasti a Rusko kráča smelo vpred.   

Áno, Rusko bude víťazom, lebo razantne nastúpilo na cestu formovania novej spravodlivej sociálnej organizácie spoločnosti. Rusko rozloží monštrum EÚ aj tým, že už ho nepokladá za partnera a bude rozvíjať vzájomne výhodné vzťahy len na bilaterálnej báze s jednotlivými štátmi. Víťazmi budú tí, čo najskôr nastúpia na vlak rozvoja vzájomnej hospodárskej spolupráce s Ruskom, ktoré predstavuje obrovské príležitostí a perspektívy vďaka svojmu neobmedzenému trhu.  Brániť prenikať slovenskej podnikateľskej sfére na ruské trhy je vlastizradou, poškodzujúcou národnoštátne záujmy Slovenska.

V Rusku stále horí plamienok nádeje duchovnej obrody ľudstva, ktorý už na Západe vďaka diabolskému liberalizmu dávno zhasol. Rusko preberá do svojich rúk kormidlo civilizačného smerovania, čo predstavuje nádej na záchranu civilizácie rútiacej sa do priepasti.

Túto nádej premeňme na realitu aj my, ktorým záleží na osude Slovenska a jeho budúcej prosperite, ako je to uvedené v Programovom manifeste HZaPS:

https://longinus78.webnode.sk/manifest/

Môžete sa k nám pripojiť zaslaním prostého súhlasu na obcaniasr@tutanota.com

Ing. Peter Kohút, CSc.   

Za zločiny proti ľudskosti sa budete zodpovedať! Vaša prehra sa blíži!

05.05.2021

Je najvyšší čas naliať si čistého vína, vyložiť karty na stôl a jasne pomenovať, kto je úhlavným nepriateľom nielen Slovenska, ale aj ostatných európskych národov a civilizácie, kto vedie proti nám hybridnú vojnu na všetkých frontoch a usiluje o naše totálne zotročenie s následnou genocídou. Nie je to nik iný, ako globálny parazit – úzka [...]

Globálny parazit je pohoršený nad správaním Ruska

14.04.2021

Globálneho parazita s hlavnou centrálou v Londýne veľmi tlačí topánka. To ho donútilo kolosálnym volebným podvodom ukradnúť prezidentské voľby v USA a dosadiť k moci svojich kumpánov, ktorých Trump nazval washingtonským močiarom, ktorý treba vysušiť. Vďaka svojmu primitivizmu globálny parazit vedie USA k rozpadu a krachu. Situácia sa [...]

Pretrhnime mediálne okovy

24.03.2021

Od roku 1990 keď prebehli prvé slobodné voľby v Československu, sa aktivita a účasť médií vo voľbách postupne zvyšuje. Vplyv médií na voľby dosiahol až tak absurdný rozmer, že dokážu dotlačiť do víťazstva vo voľbách aj politické a ľudské kreautúry, ktorých reálna politická činnosť nemá nič spoločné s demokraciou a ich „ľudský“ [...]

Ján Mikas

Od pondelka slobodnejší, bez zbytočných testov. Čo platí vo vašom okrese

16.05.2021 17:00

Covid automat už neráta s pravidelným testovaním. „Testovanie prešlo veľkými zmenami a je zbytočné testovať tam, kde netreba,“ ozrejmil hlavný hygienik Ján Mikas. Čo platí od pondelka 17. 5. pre jednotlivé okresy?

cigániková

Bittó Cigániková: Vo veci úpravy väzby sa rodí kompromis, hlasovanie sa posunie

16.05.2021 14:13, aktualizované: 15:10

Poslanec Gyimesi (OĽANO) tvrdí, že klub bude v pondelok diskutovať o kolúznej väzbe.

remišová

Remišová verí, že v koalícii prejde vládny návrh o kolúznej väzbe

16.05.2021 13:22, aktualizované: 16:02

V súvislosti s oponentom v diskusii Ladislavom Kamenickým, skonštatovala, že Smer vyvíja obrovský tlak na to, aby sa z väzby dostali jeho nominanti.

krajniak richter

Nastavenie kolúznej väzby treba zmeniť, zhodli sa Krajniak a Richter

16.05.2021 11:53, aktualizované: 12:49

Obaja zároveň odmietli účelovosť motivácie a podpory návrhu na úpravu kolúznej väzby z dielne Sme rodina, ktorá je v súčasnosti v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 29194x
Priemerná čítanosť článkov: 2085x

Autor blogu

Kategórie