Založ si blog

Diplomatický idiotizmus EÚ vo vzťahu k Rusku. Prečo Rusko ohrozuje EÚ.

Západné mocenské  „špičky“ boli zvyknuté, že si môžu voči Rusku dovoľovať čokoľvek, organizovať prevraty a provokácie pod falošnou zástavou (Ukrajina, Skripaľovci, Bielorusko, Náhorný Karabach, Navaľnyj, ….), priamo zasahovať do vnútorných záležitostí organizovaním protivládnych protestov, cítiac, že v ruskej vlastizradnej oligarchii a nimi štedro dotovanej piatej kolóny majú oporu, cez ktorú môžu vyvíjať sústavný nátlak či organizovať štátny prevrat. 

A zrazu, prišiel na psa mráz. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell prišiel do Moskvy s posolstvom a vyhrážkami, že ak Rusko neprepustí z väzenia vlastizradcu Navaľného a nebude počúvať, čo mu EÚ nariaďuje, tak bude zle, prídu ďalšie sankcie a ďalší stupňujúci sa tlak.

Nečakal, akej nepríjemnej reakcie sa od Sergeja Lavrova dočká. Ten sa ho spýtal, kto je on, že si takto dovoľuje útočiť a udelil mu niekoľko lekcií zo slušného správania. Lavrov zahlásil, že ak sa EÚ nebude správať ako seriózny partner a neprestane zasahovať do vnútorných záležitosti, Rusko preruší s ňou všetky formy kontaktov a spolupráce, dokonca je ochotné zastaviť aj dodávky plynu. Lavrov Borrella vyškolil ako malého žiačika, a ten so sklopenými ušami odišiel bez toho, žeby dosiahol čokoľvek z toho, s čím prišiel. Samozrejme, za svoje fiasko zožal ostrú kritiku, že vraj sa nedostatočne pripravil na rokovanie. Títo kritici si však neuvedomujú, že uspieť v princípe nemohol, lebo vlak, na ktorý stavila EÚ, už dávno odišiel. Rusko názorne predemonštrovalo, že je už suverénnou veľmocou, voči ktorej si hocikto už hocičo dovoľovať nemôže a nesmie.

Čo teraz? Čo spraviť, aby sme sa Rusku za tuto nepríjemnú lekciu pomstili? Čím viac hlúpych hláv dokopy, tým väčšiu sprostosť vymyslia. I zišli sa ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ, aby „popremýšľali“. A čo vyhútali? Že uvalia sankcie (zakážu vstup do EÚ) na zopár vysokopostavených predstaviteľov v ruskej administrácii a Josep Borrell dostal za úlohu (trest) ich vytipovať. Rusko už avizovalo adekvátnu recipročnú odpoveď. Nuž, uvidíme, aká bude.  

Zločinné monštrum EÚ nastoľujúce fašistickú totalitu a uskutočňujúce genocídu pôvodného obyvateľstva sa otriasa vo svojich základoch. Rýchlo upadá, lebo stavilo na primitivizmus, na zvrátené ideológie sociálneho inžinierstva (LGBTI, gender, multikulturalizmus). Oprávnene sa obáva, že ho Rusko ohrozuje. Ohrozuje ho tým, že si už nenechá od EÚ brnkať po nose, že nedovolí, aby cez vyvolanie štátneho prevratu alebo občianskej vojny za pomoci piatej kolóny a domácej vlastizradnej liberálnej oligarchie sa dostali k moci tí, čo umožnia Západu ovládnuť Rusko a rabovať jeho surovinové bohatstvo. Ohrozuje ho tým, že na rozdiel od EÚ, ktorá stavila na primitivizmus a zvrátené (vraj európske a západné) hodnoty, Rusko stavilo na vzdelanie a tradičné ľudské hodnoty. Vďaka svojej hlúposti sa EÚ rúti do priepasti a Rusko kráča smelo vpred.   

Áno, Rusko bude víťazom, lebo razantne nastúpilo na cestu formovania novej spravodlivej sociálnej organizácie spoločnosti. Rusko rozloží monštrum EÚ aj tým, že už ho nepokladá za partnera a bude rozvíjať vzájomne výhodné vzťahy len na bilaterálnej báze s jednotlivými štátmi. Víťazmi budú tí, čo najskôr nastúpia na vlak rozvoja vzájomnej hospodárskej spolupráce s Ruskom, ktoré predstavuje obrovské príležitostí a perspektívy vďaka svojmu neobmedzenému trhu.  Brániť prenikať slovenskej podnikateľskej sfére na ruské trhy je vlastizradou, poškodzujúcou národnoštátne záujmy Slovenska.

V Rusku stále horí plamienok nádeje duchovnej obrody ľudstva, ktorý už na Západe vďaka diabolskému liberalizmu dávno zhasol. Rusko preberá do svojich rúk kormidlo civilizačného smerovania, čo predstavuje nádej na záchranu civilizácie rútiacej sa do priepasti.

Túto nádej premeňme na realitu aj my, ktorým záleží na osude Slovenska a jeho budúcej prosperite, ako je to uvedené v Programovom manifeste HZaPS:

https://longinus78.webnode.sk/manifest/

Môžete sa k nám pripojiť zaslaním prostého súhlasu na obcaniasr@tutanota.com

Ing. Peter Kohút, CSc.   

Výzva k občanom a inštitúciám: Naberme odvahu, odmietnime tento zločinný režim a nastúpme na cestu budovania spravodlivej spoločnosti!

21.02.2021

Teraz je už jasné a viditeľné, ako svetovládne mocenské elity nastoľujúce totalitu nového svetového poriadku (globálneho fašizmu) vyhlásili hybridnú vojnu voči svojmu obyvateľstvu. Neustále stupňujú svoj teror cez propagáciu zvrátených satanistických ideológií, vymývanie mozgov a osprostievanie mládeže, a taktiež organizujú riadenú genocídu [...]

Ďakujeme vám, priatelia, za podporu Výzvy premiérovi a členom vlády SR, ktorá sa stretla s veľkým ohlasom.

16.02.2021

Ako iniciátori občianskej aktivity v podobe Výzvy premiérovi a vláde SR, ktorá bola dnes odoslaná jej adresátom, sme milo prekvapení a zároveň potešení, aký veľký ohlas táto Výzva má a koľko z vás, uvedomelých občanov, neváhalo pripojiť pod ňu svoj podpis, ktorý je vyjadrením vášho občianskeho postoja, statočnosti a odhodlania [...]

pocasie-26-2-2021

Po dvadsiatkach sa počas víkendu zozimí

26.02.2021 00:00

Teploty na Slovensku stúpli aj nad dvadsať stupňov Celzia, ale nerátajte, že víkend bude takto teplý. Kam spadnú teploty?

Igor Matovič, Boris Kollár, Richard Sulík

Vypne vláda Slovensko? Možno už budúci týždeň príde drsný lockdown

26.02.2021 00:00

Uzavretie krajiny, aj časti priemyselných podnikov. Vojaci a policajti v uliciach. Zatvorené školy. Aj tak môže čoskoro vyzerať Slovensko.

Alexandr Lukašenko

EÚ o rok predĺžila sankcie voči Lukašenkovi a predstaviteľom jeho režimu

25.02.2021 22:51

EÚ uvažuje o rozšírení sankcií na ďalších bieloruských predstaviteľov.

Virus Outbreak Mexico

EMA: Nemôžeme Rusko prinútiť, aby nám poslalo dáta k Sputniku

25.02.2021 22:30

Hmm... Takto znela odpoveď Hansa-Georga Eichlera, vedúceho lekárskeho poradcu EMA, či by sa dal zaočkovať vakcínou, ktorú jeho organizácia neschválila.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 6971x
Priemerná čítanosť článkov: 2324x

Autor blogu

Kategórie

Archív